דף הבית תקשורת ועיתונות כתבות שוגון עקב אחרי יורם חכם

תקשורת ועיתונות

כתבות

שוגון עקב אחרי יורם חכם
מאת: עידן יוסף, News1
  
החוקר הפרטי חיים פנחס ("שוגון") עקב אחרי עורך הדין יורם חכם, שנרצח אתמול בפיצוץ מטען חבלה במכוניתו בתל אביב. עדי מאירי (קול ישראל) חשפה הבוקר כי שוגון עקב אחרי חכם מאות פעמים.

החוקר "שוגון" הוא קצין משטרה (בדימ.), ולזכותו נזקפת תפיסת ה"אופנובנק" רוני ליבוביץ, ופרשות סבוכות, שמהבולטות שבהן: לכידת אנסים סדרתיים (יוסף מחגינה, דני כץ, ואדריאן שוורץ); לכידת כנופיית מפצחי הכספות (האחים כנפו); לכידת פורצי הכספות של הבנק הלאומי בתל אביב; פיענוח חקירת חטיפתו ורציחתו של אהרון בהרמי בן ה-11; פיענוח הונאת בנק ממשלתי; פרשת האזנות הסתר של העיתונאי מוטי גילת, ופרשת סחיטת היהלומנים.

החוקר הפרטי פעל בשליחות אוליגרך רוסי. בעת האחרונה תבע הלקוח את עו"ד חכם, ודרש ממנו שישיב לו מיליוני שקלים שלטענתו נגנבו ממנו. כמו כן טען כי עורך הדין נאף עם אשתו.

באמצעות עו"ד ספי ריבהי תבע איש העסקים 3.5 מיליון שקלים בטענה כי חכם הפר חובת נאמנות, פעל בניגוד עניינים, פעל בניגוד לנורמות המחייבות עו"ד, הטעה אותו, התרשל בתפקידו והוציא את דיבתו רעה.

מכתב התביעה עולה כי חכם ועורכת-דין נוספת הציעו למיליונר ולרעייתו לרכוש מגרשים בקפריסין הטורקית. איש העסקים הטיל את הטיפול בנושא על אשתו, ששמה הוא שהופיע על מסמך הרכש. הוא ביקש לשנות את ההסכם באופן בו יירשם עליו שם החברה, אך הסכים לחתום לאחר שנודע לו כי עורך הדין ישראלי.

לטענתו, כמה חודשים אחר כך, חש שמשהו אינו כשורה עם אשתו, שניסתה לשכנע אותו כי חשוב ששמה הוא שיופיע על ההסכם. המיליונר חשד ושכר את שירותיו של חוקר פרטי שגילה כי עו"ד חכם ואשת איש העסקים מנהלים פרשת אהבים. 

בכתב ההגנה שהגיש עו"ד חכם הוא דחה את הדברים מכל וכל, ואמר שהתובע מעלים מידע חשוב מבית המשפט, מטריד אותו וכל מטרתו נועדה לפגוע בשמו הטוב. לטענתו, לא התקיימו ביניהם יחסי עו"ד-לקוח. על היחסים האסורים אמר כי יחסי הרעיה עם בעלה היו מעורערים עוד לפני שבכלל הכירו.